Michalovčanka Dzurinová si zahrá na florbalových majstrovstvách sveta

Slovenská florbalová reprezentantka Romana Janegová sa nebude môcť zúčastniť na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v Bratislave (1.-9. decembra). Počas uplynulého reprezentačného sústredenia v Púchove sa ukázalo, že jej zranené koleno stále nie je v poriadku a nemohla by plnohodnotne odohrať šampionát. Útočníčku ŠK Slávia SPU DFA Nitra nahradila v kádri Patrícia Mária Dzurinová (Eastern Wings Michalovce).

dzurinova_ms_2017
Dzurinova na MS

Kým z Janegovej bolo cítiť veľké sklamanie, Dzurinová sa dočkala svojej veľkej šance a splní sa jej sen o účasti na MS. „Keďže som bola v úlohe náhradníčky a neželala som žiadnej z dievčat zranenie, neočakávala som, že sa môžem dostať do záverečnej nominácie. Stalo sa to Romanke Janegovej, čo mi je naozaj ľúto, no samotná nominácia ma veľmi potešila. Je to pre mňa veľká motivácia a zodpovednosť zároveň. To, že som sa prebojovala až na MS, je zásluha aj našich trénerov v Michalovciach, za čo im ďakujem a nechcem ich sklamať,“ povedala Dzurinová pre oficiálny web Slovenského zväzu florbalu. Tréner SR Michal Jedlička má v 20-člennom kádri 11 legionárok z českej extraligy, až štyri hráčky dodal národnému výberu klub 1. SC Vítkovice (Alžbeta Ďuríková, Denisa Ferenčíková, Michaela Šponiarová a Katarína Klapitová). Slovenky sa na domácich MS stretnú v základnej C-skupine so Singapurom, Estónskom a Austráliou. Šampionát budú hostiť Zimný štadión Ondreja Nepelu a Hant aréna.

Aktualizovaný káder SR pre MS žien (1.-9. decembra v Bratislave):
Brankárky: Kristína Hlavatá (FBK MKŠS Kysucké Nové Mesto), Karolína Krištofová (Florbal Židenice, ČR)
Obrankyne: Viktória Grossová (FBC Ostrava, ČR), Alžbeta Ďuríková (1. SC Vítkovice, ČR), Barbora Kocúrová (FBK Kométa Spišská Nová Ves), Klaudia Robová (FBC Predator Sabinov), Andrea Šidlová (ŠK 98 Pruské), Denisa Ferenčíková (1. SC Vítkovice, ČR), Viktória Bobotová (Tigers Jižní Město, ČR)
Útočníčky: Michaela Šponiarová (1. SC Vítkovice, ČR), Katarína Klapitová (1. SC Vítkovice, ČR), Monika Pintérová (ŠK Slávia SPU DFA Nitra), Daniela Kvasková (FBC Mikuláš Prešov), Šárka Boľová (1. SC Vítkovice, ČR), Lenka Cupráková (FBC Predator Sabinov), Paulína Hudáková (FBC Ostrava, ČR), Kristína Hudáková (FBC Ostrava, ČR), Lucia Košturiaková (Tigers Jižní Město, ČR), Jana Trošková (ŠK 98 Pruské), Patrícia Mária Dzurinová (Eastern Wings Michalovce)

TASR