Ako poukázať 2% z dane?

Sme radi, že ste sa rozhodli poukázať 2% z dane nášmu klubu a uvedomujeme si, že Vás rozhodnutie poukázať 2% z dane bude stáť určitú  byrokratickú námahu, preto pripájame postup, ako na to.

Stiahnuť tlačivo

Postup pri poukázaní:
Ak ste zamestnanec a nepodávate si sami daňové priznanie (pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň):
 1. Do 15.02.2020 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
  a) 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2019 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2019 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2019 dobrovoľnícky pracovali.
 4. Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% (3%) zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby v roku 2019. Stiahnuť vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO (pdf editovateľné)
 5. V II. oddieli vyhlásenia uveďte údaje o prijímateľovi (ak nie je vypísané):
  IČO: 42103711 (IČO prijímateľa sa do koloniek vypisuje z ľava)
  Právna forma:Občianske združenie
  Obchodné meno (názov): Florbalový klub Michalovce
  Sídlo: Základná škola T.J. Moussona
  Číslo: 4
  PSČ: 07101
  Obec: Michalovce
 6. Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma) – novinka od roku 2016!
 7. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2020 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.*** – adresu si nájdete tu: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost
 8. ***Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!!