Kontakty a základné informácie o klube.

Oficiálny názov klubu: Florbalový klub Michalovce alebo FBK Michalovce

Adresa:

FBK Michalovce

ZŠ T. J. Moussona č. 4

07101 Michalovce

Kontaktné osoby:
Predseda: Mgr. Gerhard Puchír 0903 604 195 puchir@fbkmichalovce.sk
Podpredseda: Ing. Michal Kostovčík
Nábor nových členov

Najlepšie je zastaviť sa priamo počas tréningu každý utorok a štvrtok o 17:00 v Mestskej športovej hale. Pri stolíku časomeračov Vám poskytnú potrebné informácie.

Fakturačné údaje:

IČO : 42103711

Číslo účtu: 4007181172/7500 (Československá obchodná banka, a.s.)

Mgr. Gerhard Puchír:
predseda FBK Michalovce
email: puchir@fbkmichalovce.sk tel: 0903604195
– tréner licencia licencia C ČFbU (Česká florbalová únie)
– tréner licencia licencia C SZFB
– člen SZFB ,ČFbU

 O klube

Myšlienka hrávať florbal v Michalovciach sa zrodila niekedy na jeseň 2007. V tom čase, neveľká skupina nadšencov, začala hrávať florbal v telocvični ZŠ T.J. Moussona v Michalovciach. O rok neskôr, v novembri 2008, oficiálne vznikol Florbalový klub Michalovce, zaregistrovaním občianského združenia na ministerstve vnútra. Pri zrode klubu stáli hlavne dvaja ľudia Mgr. Gerhard Puchír a Michal Kostovčík, ale okrem nich aj ďalší členovia klubu. V súčasnosti je FBK Michalovce jediným florbalovým klubom v Michalovciach.

Klub trénuje v mestskej športovej hale a v telocvični 1. ZŠ na ulici T. J. Moussona v Michalovciach.

Čo je to florbal?

Florbalovú loptičku nevyvinuli florbalisti, ale paradoxne baseballisti v USA. Plastová loptička s dierami podobných rozmerov slúži k tréningu amerických baseballových nadhadzovačov. Prvé kroky zaznamenala hra podobná florbalu v zámorí, ale začiatky organizovaného florbalu sú spojené najviac zo škandinávskymi krajinami. Vo Švédsku sa začiatky tejto hry nazývanej innebandy datujú na začiatok 70. rokov, fínskej salibandy o niekoľko rokov neskôr. Už od začiatku tieto dve krajiny, predovšetkým Švédsko, udávali florbalu smer vývoja a rovnako, ako je vo futbale považované za kolísku tohto športu Anglicko, vo florbale táto pocta patrí Švédsku.

Vlastnou cestou sa uberal florbal vo Švajčiarsku. Tam sa tomuto športu hovorí unihockey a po dlhú dobu bolo pre Švajčiarov charakteristické, že brankár hral po vzore hokeja – s hokejkou. Dnes sa Švajčiarsko radí spolu so Škandináviou k najvyspelejším florbalovým krajinám. Florbal sa dostáva do povedomia vo viacerých krajinách.

To bolo motívom pre vytvorenie florbalovej organizácie, ktorá by vzala pod svoje krídla národné florbalové asociáce. International Floorball Federation (IFF) je organizácia, ktorá združuje krajiny, kde sa hrá organizovane florbal. Bola založená v roku 1986 vo švédskej Huskvarne najväčšími propagátormi florbalu v Európe – Švédskom, Fínskom a Švajčiarskom.